rezervace pokojů polední menu

Brunch aneb jak si užít línou neděli? Ideálně jídlem!

Tým Hotelu Praha si pro Vás 31.3.2019 připravil brunch, na kterém budou podávány degustační pokrmy především tradiční české kuchyně formou nabídkových stolů. Brunch bude probíhat od 11:00 do 15:00 v několika etapách, proto je nutné si stůl zarezervovat předem. Rádi uvítáme všechny milovníky jídla, kt...

pokračování

Tým Hotelu Praha si pro Vás 31.3.2019 připravil brunch, na kterém budou podávány degustační pokrmy především tradiční české kuchyně formou nabídkových stolů. Brunch bude probíhat od 11:00 do 15:00 v několika etapách, proto je nutné si stůl zarezervovat předem. Rádi uvítáme všechny milovníky jídla, kteří ocení atmosféru události chutného jídla v dobré společnosti.

K dispozici bude mimo jiné hlídaný dětský koutek (kapacitně omezen) pro tvořivé ručičky, kde s předběžnou rezervací a za příplatek 100Kč budete moci doprovodit své ratolesti. Zejména proto, aby nedocházelo k narušení klidné nedělení atmosféry a sami si ji mohli užít.

Nedělní brunch prozatím není v našich končinách příliš obvyklým zvykem. I přesto se sem tento trend pomalu dostává, a vy tak máte příležitost zpříjemnit si nedělní den trochu netradičně. Trochu snídaně, trochu oběd. Na sladko i na slano, jak je komu libo.

Doba mezi snídaní a obědem patří posezení v příjemné společnosti za doprovodu dobrého jídla.  Slovo je spojením slov breakfast (snídaně) a lunch (oběd) – BRUNCH.

V začátcích se brunch proslavil na jihu USA, konkrétně ve městě New Orleans již koncem 19.století. Postupně se brunchové podniky rozrůstaly a lidé si v nich mohli pochutnat na francouzském toustu, vejcích Benedikt a jiných místních specialitách. Netrvalo dlouho a brunch se přesunul do New Yorku – a výrazně povýšil. V tamní společnosti se od 20. let stal jedním ze symbolů prestiže a elity. Dnes ho lidé vyhledávají hlavně proto, že nabízí mix pohodlí, zábavy a netradičních chuťových kombinací.

Existuje několik stylů brunche. Nejvíce běžné jsou stále ty hotelové, většinou formou “all you can eat”. Některé podniky však zůstávají u nabídky à la carte (výběr brunchových specialit z jídelního lístku), i u nás už ovšem existují i třeba dim sum brunche (asijské). Skvělé jsou pak brunche tématicky zaměřené dle nabídky pokrmů, které jsou na něm podávány je možné vybírat ze všech světových kuchyní.